16 September 2019
 • 45+ kampioen!

  45+ kampioen! De mannen Sportclub Rijssen werden vrijdagavond opnieuw zomerkampioen. En dat is in het korte bestaan van dit team al de Meer hierover
 • Weinig spektakel 45+

  Weinig spektakel 45+ De 45+ selectie moest afgelopen vrijdag aantreden voor speelronde vier. Ditmaal ging de reis weer naar Enter waar op Sportpark Meer hierover
 • 45+ zet goede reeks voort

  45+ zet goede reeks voort Afgelopen vrijdag was de derde editie van het 45+ programma. Ditmaal was Excelsior de gastheer. De goede resultaten van de Meer hierover
 • Winterslaap voor 45+ team

  Winterslaap voor 45+ team De talenten met rimpels speelden op 4 november de laatste ronde van de najaarscompetitie. De druk van het kampioen zijn Meer hierover
 • Wie niet schiet, scoort ook niet

  Wie niet schiet, scoort ook niet Vrijdag 14 oktober was het weer voetbalavond voor de oudere spelers van onze club. Als je de eerste zin leest Meer hierover
 • 1
 • 2
 • 3

Hoewel we genoeg spelers van formaat  hebben vielen de 5 punten uit de vorige speelronde wat tegen.

Direct na de vorige wedstrijden schreef ik al ‘……als iedereen alleen maar oog heeft voor het bier en de bitterballen zijn Berto en Mario al bezig met de voorbereiding van de volgende speelronde op 1 april. En nee, dit is zeker geen grapje.’ Dat het zeker geen grapje was klopte. Afgelopen vrijdag was het inderdaad 1 april en speelden we onze volgende ronde. De afgelopen 3 weken is intensief en in het geheim overleg gevoerd door deze 2 meesters in tactische zetten. Hoewel wij geen enkele bevestiging van beide heren hebben ontvangen, hebben wij aanwijzingen dat er contacten zijn met Southampton of beter de gebroeders Koeman. Hoofdcoach Berto met nette schoenen en jas en assistent Mario in trainingspak. Wij hadden op voorhand onze bedenkingen bij deze verkleedpartij. Maar aan het einde van de avond moesten we erkennen dat het weer om een van hun onnavolgbare tactische zetten ging.

De warming-up deden we op de fiets. Han had via Google-maps een tijdtabel met tussenstops gemaild en het peloton dat startte in Veeneslagen groeide gestaag naarmate De Poort van Twente dichterbij kwam. Arie lieten we onderweg nog even staan omdat die nog even een peptalk kreeg van een oude bekende en zijn broer Martin had of geen Google maps of kon niet klok kijken. Zijn elektrische fiets maakte dat weer goed gelukkig. Hoezo 45+? Eindelijk leek het weer te begrijpen dat 45+ voetbal nog leuker is met een zonnetje en een redelijke temperatuur. De eerste wedstrijd was het team van SV Enter 35+ onze tegenstander. Hoewel het zonnetje scheen lieten we ons niet uit de tent lokken. Het was een voetbalveld en geen camping was ons vooraf verteld. We speelden de bal achterin rustig rond totdat Jan Brinkman de turbo aanzette. Deze versnelling  van een 50-plusser was voor SV Enter 35+zelfs te veel. Een prachtige aanval werd afgerond bij de tweede paal door Corjan. Berry zei na afloop dat hij precies op de goede plek stond. En vooral dat staan van Corjan was bijzonder na zijn zwembadoptreden bij ons eerdere bezoek aan SV Enter. Gerrit Baan besliste de wedstrijd met een geweldige lob op de iets voor zijn doel staande keeper. Tenminste dat dachten wij. Gerrit kreeg applaus van het team, een publiekswissel (voor onze enige supporter: Michel Bruggink) en mompelde dat hij de bal volledig verkeerd had geraakt. Het hele team vroeg Gerrit dat in het vervolg vaker te doen. En Gerrit luisterde bleek later.

Het begin van de avond was nu ook qua resultaat zonnig en Excelsior was de volgende tegenstander. Henk Breukink had gezien de eerdere gelijke spelen vast een 3-tje op zijn totoformulier ingevuld. Wedstrijden tegen onze buren, of de ‘rooi’n’ zoals de scheidsrechter ze aankondigde zijn altijd spannend. Dus nu ook weer. Na een onderschepping van Han kon Marcel op links oprukken. Corjan was weer blijven staan en stond bij de tweede paal weer precies goed. Prachtige snelle aanval en 1-0 voor.  Net toen wij dachten aan een tweede treffer viel de gelijkmaker toen Han lucht stond te dekken. Hoewel Han de rest van de avond tegen iedereen vertelde dat Arie een foute keuze maakte werd dat uiteraard door niemand geloofd. 30 tellen na de 1-1 stonden we ineens achter. Een schot dat ver naast zou gaan vond een Excelsiorvoet onderweg en liet Berry volstrekt kansloos. Martin, die vertelde maar 5 minuten nodig te hebben om tweede te staan op de topscoorderslijst van het 4e, kreeg de bal met de rug naar het doel. Rommelde zich langs zijn tegenstander en schoot met een effect waar biljarter Ceulemans jaloers op is op doel. Hoe de bal er tussen de handen van de keeper in rolde weet niemand maar het was 2-2. Weer een gelijkspel en prijs in de toto voor Henk.

De derde wedstrijd was Enter Vooruit onze prooi. Het spel was weer prima, er werd niet meer dan een enkele schietkans weggegeven. Omdat Berry niet van plan was te gaan vissen zonder hengel  was scoren voor Enter Vooruit een mission impossible . Zorgvuldig werd de bal rondgespeeld en toen er op het middenveld een klein gaatje was zag Marcel zijn kans schoon. De keeper stond iets te ver naar links en de bal ging voor hem dus iets te ver naar rechts.  Zo’n kans moet je Marcel niet geven: 1-0. Na weer een vlot lopende (bij wijze van spreken uiteraard) aanval stond Martin op de goede plek om de trekker over te halen. Ook deze prooi was binnen: 2-0. Het zelfvertrouwen groeide razendsnel. We zaten in een flow en het was jammer dat we de volgende ronde vrij waren. Wat er in de koffie zat die we in de kantine bestelden wordt nog onderzocht. De flow was net zo snel weg als ie kwam en de snelheid van ons spel deed in de laatste wedstrijd denken aan ‘walking voetbal’. Gelukkig had onze tegenstander, Oranje Nassau, dezelfde koffie gedronken. Het tempo was dus laag en de kansen schaars. Een mooie aanval over links met een laatste versnelling van turbo Jan eindigde op de paal. De rebound leek een intikkertje te worden voor Gerrit. Maar wij hadden Gerrit na zijn publiekswissel gevraagd de bal vaker verkeerd te raken. En normaal luistert Gerrit niet altijd, maar nu wel natuurlijk. Gerrit raakte de bal dus weer volledig verkeerd. De bal zou zonder tussenkomst van een ON-verdediger de lampen hoog  in de middelste lichtmast hebben geraakt. Wij hadden alle geluk van de wereld dat deze ON-speler bang is in het donker en daarom de bal maar snoeihard in eigen doel schoot: 1-0. Kansen gaven we niet meer weg en daarom vond keeper Berry het nodig op de doellijn een soort hooghoudkunstje te doen waarbij de bal via de paal, een been en meer geluk dan wijsheid niet in het eigen doel ging. Berry is een cursus jongleren in circus Baltini aangeboden en heeft moeten beloven dit nooit meer te doen. Wij wachten nog op zijn antwoord.

Een avond met veel goed voetbal, 10 punten, behoud van de koppositie en een tactisch verkleedplan dat werkte. Daar moest op gedronken worden! Of was het toch anders? Ik vond deze avond iets weg hebben van een variant het programma ‘wie is de mol?’. In ons geval zou dat eigenlijk ‘wie is de moes?’ moeten heten. De mollenstreek was deze avond van de luchtdekkende Han (de moes). De 2 ingezette jokers waren deze avond Martin en Corjan. Beiden scoorden 2 keer. Martin die voor het eerst mee deed na zijn apk-keuring en Corjan die voor het eerst sinds een jaar 20 weer het net wist te vinden. Jij als lezer mag het zeggen. De 10 punten blijven in de tas.

KLIK HIER VOOR FOTO`S

Tot 22 april bij Excelsior.